Gáborík nehrá už druhý rok: Napriek tomu ročne zarobí túto MEGASUMU

Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík si aktuálne užíva život bez hokeja. Možno však neviete, že napriek tomu, že už 2 sezóny po sebe nenastúpil ani na jeden súťažný zápas, má stále platný kontrakt v NHL, ktorý mu ročne vynesie poriadne mastnú sumu.

Rodáka z Trenčína možno už teraz označiť za hokejovú legendu. Veď v základnej časti Národnej hokej ligy odohral 1035 zápasov, v ktorých si pripísal 815 bodov (407+408). Množstvo gólov nastrieľal aj v reprezentačnom drese. Naposledy sme ho však v súťažnom zápase videli ešte v ročníku 2017/2018 v drese Ottawy Senators.

VIDEO: Marián Gáborík – najlepšie momenty kariéry -TU-

Kanadský celok ho následne zaradil na listinu dlhodobo zranených hráčov. 38-ročný hokejista má však stále platnú zmluvu do konca sezóny 2020/2021, ktorá mu v poslednom roku vynesie sumu 3 075 000 dolárov. Tento rok by mal podľa CapFriendly zarobiť ešte o 100 tisíc dolárov viac. A v sezóne 2018/2019, keď taktiež neodohral ani jeden súťažný duel zarobil Marián Gáborík čiastku 4 575 000 dolárov.

Môžeme teda povedať, že vďaka lukratívnemu kontraktu, ktorý Slovák podpísal ešte s Los Angeles Kings, mu na jeho účet napriek tomu že nehrá pribudne poriadne veľká suma. Za svoje výkony z minulosti si to však zaslúži a nebyť zdravotných problémov, ktoré ho počas kariéry značne limitovali, boli by jeho už bez tak skvelé čísla ešte úchvatnejšie. Mimochodom, Gáborík zarobil dokopy za celé svoje pôsobenie v NHL už viac ako 93 miliónov dolárov.

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto: Twitter