Galtier “na odstrel”: Ďalšia šanca pre futbalovú legendu?

Christophe Galtier ako relatívne málo známy tréner dostal pred sezónou 2022-23 životnú šancu od vedenia PSG, ktorú neodmietol. V úvode sezóny sa zdalo, že Parížania pod jeho vedením excelujú a nachádzajú cestu.

Aktuálne je však PSG z hry o domáci pohár a ani v Lige majstrov UEFA neprekročil klub svoj tieň, keď vypadol s Bayernom po tom, ako nedokázal ani raz skórovať. V domácej lige si vytrovil gigant veľký náskok a ten aj navzdory občasným výpadkom udržoval na aspoň desiatich bodoch.

Aktuálne však, čo nie je pre PSG bežné, prehral tím dva duely v rade, po tom poslednom fanúšikovia bučali na hráčov vrátane Messiho, pričom náskok na Lens sa zmenšil na šesť bodov. A povráva sa, že už čoskoro by mohol Galtier dostať “padáka”.

Denník Marca prišiel s tvrdením, že kľúčové budú už najbližšie dva zápasy, pričom ani zisk titulu ale napokon nemusí byť postačujúcim k tomu, aby 56-ročný Francúz dostal šancu aj v budúcej sezóne, na ktorú má platný kontrakt.

To otvára opäť otázku ohľadom francúzskej legendy. Ňou nie je nik iný ako Zinedine Zidane, ktorý od svojho odchodu z Realu Madrid v lete 2021 nikoho netrénoval. Ani špekulácie okolo pozície reprezentačného trénera Francúzska či angažmá v Manchestri United sa neukázali ako pravdivé. Stane sa skutočne práve Zidane náhradou za Galtiera?

Zdroj: Marca | Foto: Twitter