Gareth Bale a Real Madrid môžu mať problém: Dôvodom je BREXIT!

Politika by sa do futbalu nemala ťahať. Avšak, krok Veľkej Británie môže ovplyvniť aj situáciu v Reale Madrid. Tzv. Brexit totiž skomplikuje zloženie v hráčskeho kádri, ktorý musí v Španielsku spĺňať určité kritéria.

Výstup Veľkej Británie z Európskej únie by mal nastať niekedy okolo 30. marca 2019. To môže pre vedenie madridského celku skomplikovať celú situácia okolo waleského krídelníka Garetha Balea.

29-ročný futbalista bude po odchode Veľkej Británie z EÚ evidovaný ako hráč mimo únie. Podľa pravidiel La Ligy však môže mať klub na svojej súpiske maximálne troch hráčov, ktorí nemajú občianstvo niektorej z krajín únie.

Na Santiaga Bernabéua už túto možnosť naplno využívajú, keďže medzi takýchto členov kádra patrí Casemiro, Vinicius Júnior a Federico Valverde. Po Brexite by však pribudol aj waleský reprezentant Bale a tak by bola táto kvóta prekročená.

Dobrou správou je aspoň fakt, že o španielske občianstvo už môže požiadať Casemiro. Brazílsky záložník tak údajne aj spravil, avšak doteraz sa tieto administratívne veci nedotiahli do úspešného konca. Riešením je aj poslať jedného z nich na hosťovanie. Vedenie Realu Madrid tak bude musieť celú situáciu zvážiť a možno predsa len dôjde k odchodu bývalého hráča Tottenhamu Hotspur.

Zdroj: As.com | Foto: Twitter