Gigi Buffon sa vyjadril k brankárskej otázke Realu Madrid: Toto sa mnohým páčiť nebude!

Real Madrid podľa portálu Transfermarkt disponuje najhodnotnejším hráčskym kádrom vo svete futbalu. Na každom poste má futbalistu svetových parametrov. Zatiaľ čo o kvalitách celej základnej zostavy v poli pochybuje len málokto, rovnaké tvrdenie neplatí o brankárskom poste.

Už dlhší čas, konkrétne od odchodu Ikera Casillasa v roku 2015, sa špekuluje o príchode brankára zvučného mena. Po prestupe dlhoročnej jednotky do FC Porto stráži svätyňu “Bieleho baletu” brankár Keylor Navas. Kostarický gólman, ktorý si spravil výborné meno v Levante, však aj napriek skvelým výkonom neustále čelí hrozbe výmeny či nahradenia brankárom zvučnejšieho mena.

Veď na konci prestupového obdobia v roku 2015 už takmer obliekal dres “Červených diablov”. Výmena za Davida De Geu vtedy zlyhala kvôli zaslaniu potrebnej dokumentácie zo strany Manchestru United po limite. Od tohto momentu sa o transfere De Geu do Realu Madrid špekuluje každé prestupové obdobie. Rovnako tak boli s kráľovským veľkoklubom spájaní Gianluigi Donnarumma, Thibault Courtois či najnovšie Kepa Arrizabalaga z Athleticu Bilbao.

K brankárskej otázke v Reale Madrid sa vyjadrila aj jedna z najväčších brankárskych legiend histórie Gianluigi Buffon. Ten brankára Realu podržal a svoj názor, ktorý sa odporcom Keylora Navasa páčiť nebude, povedal narovinu: “Ako Real Madrid v priebehu posledných 10 rokov nakúpil najlepších futbalistov, nepostráda nič. Keylor Navas je skvelý brankár, bez ohľadu nato, čo niekto hovorí. Vyhrali s ním dvakrát Ligu majstrov a často je dôležitý pri ich výhre. Neverím tomu, že potrebujú podpísať nového brankára, keďže výsledky ukázali, že vyhrávajú aj s takým kádrom, aký majú teraz.”

Keylor Navas prišiel do Realu Madrid v auguste 2014 a za tri roky s ním vyhral 9 trofejí (2x Liga majstrov, La Liga, 2x Majstrovstvá sveta klubov, Španielsky pohár, 3x Európsky superpohár).

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Twitter