Gratulácia: Dvaja Slováci s premiérovým titulom v českej Fortuna lige!

Misia splnená. Pražská Sparta vyhrala po prvýkrát od roku 2014 českú ligu, hoci mnohí to pripisujú aj tomu, že jej rozhodcovia odpískali hneď niekoľko pokutových kopov, vďaka ktorým rozhodla svoje zápasy.

Každopádne však 18-zápasová séria bez prehry (bilancia 14-4-0) od začiatku novembra hovorí jasnou rečou. Sparta našla po rokoch konečne koncept a trinásty titul v ére samostanej Českej republiky je v jej rukách.

Kolo pred koncom nadstavby má totižto náskok troch bodov na Slaviu a keďže má aj lepšie vzájomné zápasy, o titul ju už nemôže nik obrať. V poslednom kole si v domácom prostredí zmeria sily s obhajcom titulu z Plzne, ktorý tentokrát vďaka 3. miestu smeruje do predkola Konferenčnej ligy.

K titulu pomohla “železné Spartě” aj dvojica slovenských futbalistov. 26-ročný krídelník Lukáš Haraslin patril k najväčšim oporám tímu, veď aj navzdory zraneniu kolena, ktoré ho vyradilo až do polovice októbra z hry, stihol následne naskočiť do 22 duelov a k 7 gólom pridal 8 asistencií.

To nie až tak známy 22-ročný mládežnícky reprezentant Slovenska hrajúci taktiež na krídle Adam Goljan po prestupe zo Žiliny hráva predovšetkým v II. lige za B-tím, za Áčko naskočil do dvoch duelov.

Haraslín dvíhal zo sedadiel: Pred 18 tisíc fanúšikmi predviedol krásny priamy kop! (VIDEO)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AC Sparta Praha (@acsparta_cz)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram