Guardiola na ODCHODE: Španiel sa mal dohodnúť s iným veľkoklubom!

Letné prestupové obdobie sa črtá ako veľmi zaujímavé. Okrem hviezdnych prestupov futbalistov by sme sa však mohli dočkať aj jednej obrovskej zmeny na poste trénera. Pep Guardiola sa už údajne mal dohodnúť so svojím potencionálnym novým zamestnávateľom.

48-ročný kormidelník podľa dostupných informácii plánuje opustiť svoj súčasný klub Manchester City. Pre rozhlasovú stanicu CRC to prezradil Luigi Guelpa:”Dostala sa ku mne informácia, že Pep Guardiola sa ústne dohodol s Juventusom, kde by mal pôsobiť nasledujúce 4 roky,” šokujúco prehlásil taliansky novinár.

Žurnalista sa odvoláva na rovnaký zdroj, ktorý mal v predstihu informovať aj o prestupe Cristiana Ronalda. Španielsky tréner má v Anglicku platnú zmluvu do roku 2021. Aj keď by jeho prípadný presun mohol byť komplikovaný, špekuluje sa o tom, že by na Apeninskom polostrove mohol nájsť novú motiváciu.

Doteraz totiž tento kouč okúsil La Ligu aj Bundesligu, kde viedol FC Barcelonu, respektíve Bayern Mníchov. V Taliansku však netrénoval a práve “Stará dáma” hľadá niekoho, kto by jej prinavrátil zašlú slávu v podobe získania trofeje Ligy majstrov.

Pep Guardiola

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter