Guardiola šokoval: Voči TOMUTO tímu nemám absolútne žiaden rešpekt!

Tak tomuto sa povie guráž! Kto by vôbec čakal takéto hrubé slová od jedného z najuznávanejších trénerov 21.storočia? Dôvod tohto svojho vyhlásenia síce otvorene nepovedal, ale zdá sa, že všetko je úplne jasné a zrejmé.

Tlačová konferencia po sobotňajšom zápase Arsenalu s Manchestrom City v semifinále FA Cupu bola skutočne zaujímavá. “The Gunners” zdolali “Citizens” 2-1 a tak Guardiolovi neostávalo nič iné, len svojim protivníkom zagratulovať. Pridal však aj čosi naviac.

“Súperi na ihrisku si vždy zaslúžia môj rešpekt a kredit. A Arsenal? Majú môj všetok rešpekt na ihrisku, avšak mimo ihriska žiaden! Gratulujem im a želám veľa šťastia vo finále,” povedal 49-ročný tréner. Španiel síce nepovedal dôvod, prečo nemá voči Arsenalu rešpekt, avšak britským médiám je všetko jasné.

Arsenal bol totiž v skupine anglických tímov, ktoré napísali otvorený list Športovému arbitrážnemu súdu (CAS) s požiadavkou odmietnuť akýkoľvek pokus vedenia Man City o obhájení sa z porušovania finančnej fair-play a požadovali jednoznačne vylúčiť City na 2 roky z Ligy Majstrov. Okrem toho sa tiež pošuškáva, že práve Arsenal inicioval obvinenie voči Manchestru z porušovania finančnej fair-play a na jeho podnet sa viedlo vyšetrovanie.

arsenal tím

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter