Guardiola stále nemá dosť: Rekordná posila pre Citizens?

Manchester City už získal v letnom prestupovom období päť posíl, medzi ktorými cenovo vyniká najmä defenzívny univerzál Nathan Aké, za ktorého zinkasoval Bournemouth až 45 miliónov eur. Zvyšné štyri posily stáli dovedna približne rovnako. Teraz je však podľa viacerých zdrojov Guardiola pripravený priviesť rekordnú posilu.

Reč je o 29-ročnom stopérovi SSC Neapol, ktorým nie je nik iný ako Kalidou Koulibaly. Senegalský futbalista je už celé roky označovaný za jedného z najlepších hráčov na svojom poste a viackrát sa špekulovalo o jeho presune do Chelsea, Manchestru United, FC Barcelony či Tottenhamu. Napriek tomu je už šesť rokov verný Neapolu.

Teraz sa hovorí o tom, že Citizens majú za jeho služby ponúkať 70 miliónov eur a s bonusmi by sa cena mohla vyšplhať až na astronomických 90 miliónov eur, čim by sa stal nielen najdrahším hráčom v dejinách klubu, ale aj obrancom vôbec. V súčasnosti sa na poste stopéra anglického vicemajstra striedajú Laporte, Otamendi, Stones a pri ich častých zdravotných problémoch neraz musel Guardiola siahnuť aj po záložníkovi Fernandinhovi či mladíkovi Garcíovi.

Kalidou Koulibaly

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter