Hamilton už nie je “kráľom F1”: Kto zarába viac než 7-násobný šampión?

Legenda F1, britský pilot Lewis Hamilton koncom minulého roka podpísal nový kontrakt so svojou stajňou Mercedes. Navzdory tomu, že už nie je suverénom ako v minulosti, ročne si príde na veľké peniaze.

Konkrétne zarába v prepočte až 32 miliónov eur, čo je jeho osobný finančný strop, viac nezarábal ani vo svojich zlatých sezónach. Až donedávna to bolo úplne maximum vrámci F1, a vlastne aj celkovo vo svete automobilizmu.

Rekordérom ale už nie je. Pred touto sezónou podpísal mimriadne lukratívny kontrakt aktuálny majster sveta Max Verstappen. Stále mladý holandský pilot Max Verstappen totižto podľa informácií denníka Marca zarába ročne až 50 miliónov dolárov, čo je viac ako 51 miliónov eur.

Medzi veľmi dobre zarábajúcich pilotov na okruhoch F1 patria aj Charles Leclerc (cez 22 miliónov eur ročne), Fernando Alonso s 20 miliónmi alebo Lando Norris s 18 miliónmi. Naopak, “chudákmi” sú Yuki Tsunoda a Logan Sargeant s ročným príjmom tesne pod miliónovou hranicou, Nico Hulkenberg má 1,8 milióna eur.

Zdroj: Marca, Mirror | Foto: Twitter