Hamšík otvorene prehovoril: „Slovan? Koniec kariéry?“

Čoskoro už 36-ročný Marek Hamšík sa zúčastnil odovzdávania cien na ďalšom ročníku ankety Futbalista roka. Tentokrát síce nevyhral, no ani 3. miesto rozhodne nie je zlá vizitka, keďže bol vlastne “prvý zo zvyšku Slovensku”. Škriniar a Lobotka boli totižto jasné voľby na prvé dve pozície.

Osobnosť, ako je Hamšík, samozrejme neunikla ani zvedavým novinárom. Muž, ktorý je rekordérom v počte cien pre futbalistu roka na Slovensku a v TOP 3 sa už objavil 16 krát, dostával všemožné otázky. Nechýbali tie o návrate do Slovanu alebo všeobecne o jeho budúcnosti.

Marekovi aktuálne končí kontrakt v Trabzonspore, s ktorým na rozdiel od predošlej sezóny rozhodne nezíska turecký titul. Jeho zamestnávateľ je aktuálne v tabuľke len na 5. mieste a ak sa nestane niečo nepredvídateľné, na lepšie ako 3. miesto to jednoducho tentokrát nebude. Hamšík vinou zranení odohral iba 14 duelov.

Na otázku ŠPORT.sk, či je šanca jeho príchodu k „belasým“ naozaj len maličká, odpovedal: „Áno, je. Vyslali to von turecké médiá, ale určite to nebolo z mojej strany. Tomuto prestupu som bol naklonený, prípadne som o ňom aspoň v určitej rovine uvažoval pred dvomi rokmi. Bohužiaľ, vtedy sa to neuskutočnilo a teraz je už z mojej strany neskoro.“

Takisto nie je jasné, či bude jeho kariéra pokračovať aj po konci aktuálneho ročníka, „Neviem. Ešte som sa nerozhodol. Rozhodnutie urobím až v lete,“ reagoval na dotaz ohľadom jeho ďalších hráčskych krokov. Zrejme bude záležať aj od zdratovného stavu či prípadných ponúk.

Samotný Hamšík ale prezradil, že si obnovuje licenciu a v budúcnosti by chcel byť aj profesionálnym trénerom, keďže priznáva, že by rád odovzal niečo zo svojich skúseností zatiaľ hráčom z jeho akadémie a neskôr by sa možno rád posunul ešte ďalej.

Zdroj: Šport | Foto: Instagram 1,2