Hamšík v Trabzonspore končí: Slovenská vlajka však zo súpisky vraj nezmizne!

Trabzonsporu na rozdiel od sezóny 2021-22, keď získal titul, táto sezóna nevyšla podľa predstáv. V predkole Ligy majstrov neuspel, následne sa z Európskej ligy prepadol do Konferenčnej a v nej skončil v 16/finále.

Ani na domácej scéne to nebolo zrovna optimálne a akopriebežne šiesty celok si nezahrá v budúcej sezóne poháre vôbec. Lepší ako piaty totižto neskončí a ani táto pozícia by mu nestačila.

Po sezóne sa s klubom a aj s kariérou rozlúči Marek Hamšík, ktorého si fanúšikovia mimoriadne obľúbili. Každopádne, zdá sa, že slovenská vlajka zmiznúť z kabíny nemusí.

V minulosti dres tohoto celku obliekali napríklad aj Róbert Vittek, Ján Ďurica či Matúš Bero, ďalším našim futbalistom v tomto známom tureckom celku by sa vraj mohol stať 27-ročný stopér Ľubomír Šatka. Dubnickému odchovancovi končí zmluva v poľskom Lechu Poznaň a samotný Hamšík ho mal odporučiť svojmu zamestnávateľovi ako budúcu posilu.

Hamšík v klube odohral dovedna dve sezóny, v nich naskočil do 65 stretnutí a zaznamenal zhodne po šesť gólov i asistencií.

Zdroj: Pravda | Foto: Instagram