Hanba, smola, tiaž alebo realita? Slovan naďalej neprekračuje tieň!

Bratislavský Slovan kraľuje slovenskému futbalu i hokeju. Na hokejovej scéne nás už druhýkrát v rade reprezentuje aj v Lige majstrov. Žiaľ, po minulosezónnej bilancii 0-0-0-6 je aktuálne na méte 0-0-0-5.

V minulej edícii skóre 8:23, v tej aktuálnej zatiaľ 8:22. Priemerne teda prehráva svoje zápasy o 2-3 góly. Neraz sa stalo, že prehrával o gól a až v hre bez brankára inkasoval ten gól na rozdiel dvoch gólov. O čom to vypovedá?

Mnohí tvrdia, že slovenská ligová scéna, resp. jej úroveň, sa postupne zvyšuje. No náš majster proti klubom z Česka, Švajčiarska, Fínska či Nemecka stále nie a nie prekročiť tieň, zhodiť zo seba akúsi neviditeľnú tiaž alebo prelomiť smolu. Alebo na to proste nemá? Na pohľad je to už pomerne veľká hanba, ak najlepší tim z nejakej krajiny (v tomto prípade Slovenska) na medzinárodnej scéne prehrá jedenásťkrát v rade.

Poslednú šancu prelomiť to v tejto edícii Ligy majstrov bude mať Slovan na pôde švajčiarskeho Rapperswilu v utorok 11. októbra od 19:30. S týmto súperom prehral Slovan pred pár dňami doma 4:6.

Nuž, takto to vyzerá, že sa tá naša liga veľmi neposúva. Aj keď, môže to byť veľmi subjektívne tvrdenie. Na rozdiel od futbalu v hokeji nejaké obdoby Európskej či Konferenčnej ligy nie sú, a teda, nemožno hodnotiť úspechy či neúspechy ďalších tímov. A tak skoro sa to asi nezmení, keďže ani samotná Liga majstrov nie je veľmi populárna a už vôbec nie finančne atraktívna.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan)

Zdroj: Športový Magazín | Foto: Instagram/HC Slovan