Henry reaguje: Toto odkázal všetkým Messiho “posmievačom”!

Lionel Messi nebol od začiatku sezóny, až do zápasu proti Realu Betis, (kde strelil hneď 2 góly) v najlepšej streleckej forme. Aj preto sa na neho z viacerých strán vynorili kritici. Thierry Henry má však pre nich jasný odkaz.

Internet práve po zápase v Kyjeve obletelo video “ignorantského bránenia” Lionela Messiho, čo sa dostalo aj k jeho niekdajšiemu spoluhráčovi z Barcelony a legende francúzskeho futbalu Thierry Henrymu. Ten otvorene reagoval.

„Keď vidím, ako sa ľudia neustále navážajú do Messiho, smejem sa. Ani si neuvedomujú, že medzičasom absolvoval aj stretnutia proti Bolívii a Ekvádoru, dva dvanásťhodinové lety a len tí, ktorí niekedy z Európy priletia do Bolívie vedia, že je tam veľmi odlišná klíma a takmer tam nedokážete kráčať! Ak chcete kritizovať, tak rozhodne nie jeho. Hral som s ním a viem, čo dokáže. Treba si uvedomiť, čo urobil pre Barcelonu a futbal ako taký,” rozhorčene povedal Francúz.

lionel messi„Nechápem to a trápi ma, ak ho ľudia ponižujú a navážajú sa do neho. Aj mne často spoluhráči doslova tlačili loptu na kopačky, ale vy len stojíte, pretože jednoducho nemôžete. V ten okamih môžete byť neskutočne unavený, proste váš mozog a telo chcú niečo iné. Leo je zviera, strieľa, asistuje, vytvára príležitosti. Prosím, užívajme si ho a nesúďme ho a nesťažujme sa na to, že niečo občas neurobí. Ak existuje niekto, kto si zaslúži rešpekt a odpustenie takýchto drobností, je to on,“ nechal sa počuť Henry.

Veľmi múdre slová, no otázkou je, prečo samotný Messi (ak cíti, že nemôže alebo nie je pripravený odohrať zápas) nepovie Koemanovi, aby ho nechal na lavičke. Predsa sám musí cítiť, že má 33 rokov, vedieť, aký nabitý je kalendár, a uznať, či by nebolo lepšie jeden zápas vynechať a potom sa vrátiť v najlepšom svetle.Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter