HK Nitra s hviezdnou posilou? Do tímu smeruje 2-násobný víťaz NHL!

Slovenský hokejový klub HK Nitra rúbe veľmi vysoko. Pod Zobor by totiž mohol prísť skúsený hráč z NHL, ktorý má na svojom konte 2 Stanleyho poháre. Počas priameho prenosu v RTVS to spomenul bývalý hokejista Boris Valábik.

Kris Versteeg pôsobil naposledy v KHL v tíme Avangard Omsk. Jeho nové pôsobisko by však mal byť nitriansky klub, kde by mal prísť zadarmo. O možnom prestupe informoval na Facebooku klubu aj manažér tímu Tomáš Chrenko, ktorý potvrdil že klub podal žiadosť o prestup spomínaného hráča, no ten bol zamietnutý zo strany ruského celku. Celá situácia sa tak dostala na posúdenie pred arbitrážnu komisiu IIHF.

Pre Nitru hraje najmä fakt že v slovenskom meste už tretí rok pôsobí brat kanadského útočníka Mitch Versteeg. Pokiaľ ide o Krisa, ten odohral v Národnej hokejovej lige 643 duelov, v ktorých si pripísal 358 bodov (149+209). Tréner Nitry Antonín Stavjaňa je však k celej veci skeptický a myslí si, že by to bola zo strany 32-ročného útočníka skôr charita. Ako celá vec dopadne ukážu najbližšie dni.

Kris Versteeg – najlepšie momenty 2016/2017

Zdroj: Rtvs, Facebook | Foto: Twitter | Video: YouTube