Hlasité bitie na poplach: Hokejová sezóna definitívne ohrozená!

Už pred pár týždňami sme avizovali, že v sezóne 2020/21 sa namiesto historicky najvyššieho počtu tímov (14) predstavia prinajlepšom jedenásti účastníci. Koľko ich napokon bude a či sa vôbec sezóna začne, však nezávisí len od samotných klubov.

Samotný Miroslav Šatan ako prezident SZĽH otvorene na tlačovej konferencii priznal, že za súčasných podmienok sa s veľkou pravdepodobnosťou vôbec nezačne. Stalo by sa tak po prvýkrát v ére samostatnosti a zároveň od konca II. svetovej vojny.

Na vine má byť nariadenie vlády SR o tom, že predbežne má byť maximálny počet divákov na štadiónoch 1000. Hoci naše kluby nemajú také vysoké návštevnosti ako celky v NHL, no ani v Česku, Švédsku, Nemecku či Švajčiarsku, je to veľkým problémom.

Najmä na Slovan a Košice chodilo v minulej sezóne cez 5000 divákov na zápas, zatiaľ čo na ďalšie kluby aspoň okolo 1500-2500 divákov. Toto pre mnohých nepochopiteľné nariadenie nielenže vezme klubom množstvo peňazí zo vstupného, ale zníži aj pravdepodobnosť, že tímy si udržia sponzorov, nehovoriac o nejakých prípadných nových.

Vyjadrenie Miroslava Šatana k 1000 divákom na štadiónoch:

Samozrejme, toto rozhodnutie môže prinútiť domácich hráčov hľadať si nové kluby v zahraničí a následne sa už na domáci ľad vôbec nemusia vrátiť. Je známe, že mnohí naši hokejisti si “chodia zarobiť” napríklad aj do nižších líg v Nemecku či Francúzsku, zatiaľ čo tí lepší sa pokúsia získať angažmán napríklad v Česku.

Zdroj|Foto|Video: Pravda.sk