Hokejista zachránil život protihráča: Dostal zato ÚŽASNÝ DARČEK!

V Spojených štátoch amerických sa na ľade odohral horor. Našťastie sa však všetko skončilo dobre. Vďačiť za to možno jednému z hrdinov, ktorý neváhal a pomohol zachrániť život. Zožal za to nie len veľkú vďaku priamo na mieste, ale ušlo sa mu aj odmeny, ktorú určite nečakal. 

Jib Street je starší chlapík, ktorý miluje hokej, Aj preto sa každý piatok veľmi rád zúčastní hrania jeho milovanej hry na miestnom zimnom štadióne. To sa mu však mohlo stať osudným nebyť jedného z jeho protihráčov.

“Ako každý piatok som sa dal do výstroje, zahrial sa a cítil sa dobre. Pamätám si len ako som prešiel okolo bránky a cítil som pocit v hlave, aký som nikdy nemal. To je posledná vec, čo si pamätám,” opísal Street čo sa stalo pred jeho pádom na ľadovú plochu.

Chlapík totiž dostal infarkt a jeho srdce sa úplne odmlčalo na takmer 6 minút. Mal však jedno obrovské šťastie. V súperovom tíme sa nachádzal Craig Bryant, ktorý pracuje ako lekár na pohotovosti. Ten bez váhania odhodil rukavice a začal s oživovaním.

Jib to všetko pripisuje božej milosti, keďže si sám s priateľmi urobil štatistiku koľko nemocníc je v okolí a koľko lekárov takto chodí hrať hokej tam, kam aj oni. Z lekára a jeho nečakaného pacienta sa dokonca stali najlepší kamaráti. Svojho záchranu si Jib veľmi váži a rozhodol sa ho poriadne prekvapiť. Daroval mu totiž originálny dres, ktorý podpísal sám Wayne Gretzky.

Infarkt a oživovanie priamo na ľade

Zdroj: Cbc.ca | Foto|Video: Twitter