Hokejový Poprad hlási ďalšiu posilu: Je zvyknutá mať bod na zápas!

V Poprade po sezóne 2022-23, v ktorom “kamzíci” obsadili v základnej časti 7. miesto, no v predkole play-off vyhoreli s Nitrou, sa klub rozlúčil s desiatmi hráčmi. Aktuálne vedenie klubu jedná s náhradami, pričom zatiaľ oficiálne podpísal tri, všetky veľmi zaujímavé.

Ako prvý dorazil do klubu Max Gerlach, najproduktívnejší hráč sezóny 2022-23, no zároveň s Prešovom zostupujúci z Extraligy. Nasledoval ho šikovný 22-ročný banskobystrický útočník Dominik Jendek so skúsenosťami aj z juniorskych súťaží v zámorí.

Tretia, zatiaľ najnovšia akvizícia, prichádza z nadnárodnej rakúskej ligy, ktorá je kvalitou považovaná za podobnú, ako je tá slovenská. 26-ročný dobre stavaný center kanadský center Tyler Coulter má 26 rokov a naposledy hral za Innsbruck. V jeho drese získal 42 bodov v 48 dueloch.

Sezónu predtým mal cez bod na zápas v nórskej lige, no ani 100 bodov v 115 dueloch v americkej ECHL, ktorej kluby majú podpísané s polupráce s celkami NHL, nie je zlých. V sezóne 2020-21 sa dokonca dostal do druhého all-star tímu súťaže.

Mimochodom, veľmi dobré čísla mal ako mladík vo WHL, ktorú hral napríklad teraz Samuel Honzek, no aj Connor Bedard. Za päť sezón v nej získal takmer 200 bodov, vo dvoch najlepších mal cca 0,9 bodu na zápas.

V Poprade podpísal ročný kontrakt.

Zdroj: Eliteprospects | Foto: Twitter