Hon na Sagana pokračuje: Degenkolb a jeho tím na Slováka podali protest! (VIDEO)

0
2

Pri spomienke na vylúčenie Petra Sagana z minuloročnej Tour de France po páde Marka Cavendisha vzkypí mnohým Slovákom žlč aj dnes. Po unáhlenom rozhodnutí rozhodcov bol slovenský cyklista z pretekov diskvalifikovaný a ukázalo sa, že neprávom.

Po druhej etape, v ktorej Sagan preťal cieľovú pásku ako prvý, to podobným protestom skúšal Nemec Jonh Degenkolb z tímu Trek-Segafredo. Jazdec a jeho stajňa žiadali o trest pre slovenského pretekára za to, že pri cieľovom šprinte mal Degenkolba natlačiť k bariéram, zablokovať ho a znemožniť mu tým zúčastniť sa záverečného boja o najlepšie umiestnenie.

Rozhodcovská jury však tentokrát za použitia nového kamerového systému Video Assist usúdila, že Peter Sagan si nepočínal nijak nedovolene, keď sa zaradil medzi Arnauda Démarea a Johna Degenkolba. K incidentu sa vyjadril aj samotný jazdec tímu Bora-Hansgrohe: “Myslím, že to bol čistý šprint. Nevidel som to v televízii, ale myslím, že na posúdenie, či som spravil niečo zlé alebo nie, je tu rozhodcovská jury,” argumentoval Sagan, ktorý tentokrát vyviazol bez trestu.

28-ročný Slovák sa nevyhol ani porovnaniu s minuloročným stretom s Cavendishom: “Okej, to bolo minulý rok a to, čo sa stalo, nebola moja chyba. Každý šprint je iný. Ak ste čestný a robíte správne veci, je to správne. V šprinte nerobím nikomu nič naschvál.”

Údajné nešportové konanie Petra Sagana proti Johnovi Degenkolbovi, ktorý okamžite na protest dvíhal ruku, začína na nasledujúcom videu približne od 18. sekundy.

Záverečný šprint v 2. etape TdF

Zdroj: Cyclingnews.com, YouTube.com | Foto: Twitter