Honzek oficiálne podpísal s Calgary Flames: Koľko si v Kanade zarobí?

Trenčiansky odchovanec bol asi najväčšou kométou spomedzi mladých slovenských hokejistov v sezóne 2022-23, príp. jednou z tých, čo skutočne dokázali vystreliť do výšin.

Samuel Honzek sa stal celkom zaslúžene prvou voĺbou Calgary Flames a celkovo šestnástkou draftu 2023. Teraz sa konečne dočkal aj oficiálneho podpisu zmluvy s touto organizáciou.

Ak by odohral celú sezónu v NHL, na konte by mu pristálo 950 tisíc dolárov, vrátane bonusu až 1 450 000 dolárov. Rovnako tak aj v sezónach 2024-25 a 2025-26.

S veľkou pravdepodobnsťou však Honzek nielenže nezačne, ale ani si v prvej sezóne NHL nezahrá. Rovnako, ako drvivá väčšina mladíkov draftovaých v ostatných rokoch. V tom prípade zarobí minimálne 82 500 dolárov, čo nie je práve vysnívaná suma, veď viac zarábajú aj mnohí hráči napríklad v českej Extralige, no niektorí nepochybne aj v tej našej. Následne jeho výsledný zárobok bude záležať od toho, či bude hrať aj v AHL alebo len v juniorskej súťaži.

Každopádne ale Honzek rozhodne nemusí “vešať hlavu”, veď v jeho prípade sa dá očakávať, že jedného dňa by mohol v NHL nastupovať pravidelne a s tým prídu aj celkom iné peniaze.

„Boli sme radi, že sme si vybrali Samuela v tohtoročnom drafte, a rovnako sme radi, že dnes podpísal zmluvu,“ povedal generálny manažér Flames Craig Conroy pre klubovú stránku.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Samuel Honzek (@honzo_29_)

Zdroj: Capfriendly | Foto: Instagram