Hossa nehrá už pár rokov: Z NHL mu však chodí táto obrovská suma!

Len nedávno sme sa spoločne pozreli na aktuálne platové podmienky nehrajúceho Mariána Gáboríka. Podobne je však na tom aj Marián Hossa, ktorý je aj naďalej vedený ako aktívny hokejista a teda mu beží jeho zmluva a preto dostáva aj nemalú mzdu.

Rodák zo Starej Ľubovne naposledy zasiahol do súťažné stretnutia ešte v sezóne 2016/2017. Najskôr sa síce hovorilo, že 525 gólový strelec NHL si dá len ročnú prestávku, aby doriešil svoje pretrvávajúce zdravotné problémy s alergickou reakciou kože, avšak teraz už vieme, že to znamenalo definitívny koniec jeho bohatej kariéry. V nej odohral v základnej časti Národnej hokejovej ligy 1309 zápasov a nazbieral v nich 1134 bodov.  Ďalších 205 duelov a 149 bodov pridal v play off. Jeden z najkrajších gólov svojej kariéry však strelil práve v drese Slovenska.

Športovec musel ku koncu svojej kariéry užívať silné lieky, ktoré zdravotné patálie, no podľa jeho slov to bolo z hľadiska jeho budúceho zdravia nebezpečné a preto sa rozhodol poslúchnuť lekárov a skončiť.

Viac o zdravotných problémoch Hossu sa dočítate -TU-

Marián Hossa

Napriek tomu, že sa neoficiálne vie, že Hossa už hokejovú výstroj neoblečie, jeho 12-ročný kontrakt podpísaný so Chicagom Blackhawks plynie, keďže kvôli pravidlám NHL o platovom strope oficiálne svoju kariéru neukončil. Ten mu dovedna vynesie 63,3 milióna dolárov. Najviac však zarábal v prvých 7 rokoch svojej zmluvy, keď mu ročne klub vyplatil 7,9 milióna dolárov.

V jeho poslednej aktívnej sezóne (2016/2017) mu plat klesol na 4 milióny dolárov. V nasledujúcich ročníkoch vrátane toho aktuálneho si Hossa prišiel na 1 milión dolárov ročne a to aj napriek tomu že nehrá. Dobrou správou pre legendárneho hokejistu je, že rovnakú sumu dostane ešte aj v ďalej sezóne, keďže jeho dlhodobý kontrakt skončí až v roku 2021.

V sezóne 2018/2019 ho však Chicago vymenilo do tímu Arizona Coyotes, aby sa tak zbavilo záťaže v platovom strope a teda Hossa ukončí kariéru ako hráč “Kojotov”, za ktorých však nikdy žiaden súťažný zápas neodohral a takmer s istotou ani neodohrá. Jeho bohatá kariéra sa tak skončila o čosi predčasne, avšak na financie sa elitný kanonier sťažovať nemusí, veď v zámorí si podľa CapFriendly.com za dlhé roky zarobil dokopy viac ako 93 miliónov dolárov.

Pozri aj AKTUÁLNY PLAT Mariána Gáboríka na tomto ODKAZE

Zdroj: Eliteprospects.com, Capfriendly.com | Foto: Twitter