Hossa “v ohrození”: Tentokrát z TOHO ale musíme mať radosť!

Byť v ohrození je samo o sebe negatívnou frázou. Avšak, ak je ňou myslený športový úspech, obzvlášť (v našom prípade) slovenského športovca, nemusíme sa jej obávať. O čom alebo o kom je reč?

V noci zo soboty na nedeľu sa podarilo hokejistom Tampy Bay vyhrať 2:1 v šiestom stretnutí série proti New York Rangers, čím si zaistila postup do finále play-off, kde sa stretne proti Coloradu čakajúcemu na Stanley cup cez dve desaťročia. Naposledy sa Colorado Avalanche radovalo v sezóne 2000-2001, keď jeho dres obliekali ikony ako Forsberg, Sakic, Hejduk, Bourque či Tanguay.

To Tampa Bay Lightning je víťazom ostatných dvoch ročníkov a v oboch pripadoch bol pri trofeji aj Erik Černák. 25-ročný obranca je jediným Slovákom, ktorý sa radoval dvakrát v rade. Zároveň dorovnal Tomáša Kopeckého. Avšak, v prípade, že by jeho klub vyhral opäť, dorovnal by nášho rekordéra Mariána Hossu, 3-násobného víťaza Stanley cupu.

Tampa by sa mohla stať prvým klubov po štyroch desaťročiach, ktorý by skompletizoval hattrick, naposledy New York Islanders vyhral rovno štyrikrát v rokoch 1980-1983. Erik Černák si v play-off v 17 dueloch tejto sezóny pripísal jeden gól a v priemere trávi na ľade 20 minút a 3 sekundy.

Zdroj: Flashscore, Quanthockey | Foto: Twitter/Eric Lear