“Houstone, máme problém!“: Kto bude hrať Fortuna ligu 2022-23?

Futbalové súťaže v sezóne 2021-22 pomaly finišujú a vyjasňuje sa veľa vecí. Avšak, súčasná situácia na slovenských trávnikoch je špecifická a v túto chvíľu sa treba vážne zamyslieť. Čo ďalej?

Formát súťaže je jasne daný a celkom spravodlivý. Dvanásť tímov, posledný vypadáva, predposledný hrá baráž. Nie je to veľký “odpad”, no ani malý. Posledné skončilo Pohronie, predposLEdné takmer určite Zlaté Moravce. Naopak, krok od postupu a následného návratu je Podbrezová, druhá by mala skončiť Banská Bystrica.

Za normálnych okolností by teda nejaké otázniky neboli. Avšak, nedávno ste možno zachytili, že veľké problémy má Senica. Súťaž dohráva prakticky s dorastencami, má obrovské podlžnosti voči zamestnancom (mnohým už bývalým) a nedostala licenciu. Hrozí jej presun do amatérskej súťaže, teda III. ligy. Sereď pre zmenu zažíva dobrý rok, veď hrá dokonca v skupine o titul. Ale taktiež nedostala licenciu, pretože nedokázala doteraz vyriešiť problémy s “infraštruktúrou”.

Už sa špekuluje o presťahovaní sereďského klubu do Nitry. Do mesta pod Zoborom by sa tak mohla vrátiť Fortuna liga, hoci FC Nitre hrozí vypadnutie do IV. ligy (od 2022-23 Majstrovstiev regiónu). Fortuna ligu by si mohli zahrať teoreticky aj obaja budúci účastníci baráže. Prípadne, ponuku na postup by mohol dostať i ďalší klub.

Alebo budeme mať elitnú súťaž len s 10 či 11 klubmi? Jedno je isté. Stav je alarmujúci a zrejme by nebolo “mimo misu” riešiť dočasné zúženie súťaže na 10 tímov, keďže následky pandémie sa ešte len začínajú prejavovať. Nehovoriac o tom, že II. liga môže mať ešte väčšie problémy s menoslovom účastníkov. A najmä kvalitných…

Teoretická fortunaligová zostava 2022-23

Slovan, Ružomberok, Trnava, Dun. Streda, Žilina, Trenčín, Michalovce, L. Mikuláš, Zlaté Moravce, Podbrezová, Nitra (fúzia Nitra-Sereď), B. Bystrica

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava)

Zdroj: Športovýmagazin | Foto: Instagram/MŠKŽilina