Hrá zaň až 21 reprezentantov: Aj tak je “najhorším” tímom v Európe!

Pojem najhorší tím v Európe by sa pochopiteľne hodil nejakému dedinskému klubu, ktorý nevyhral zápas tak desať rokov, ak sa teda nejaký taký nájde. Viete avšak, kto je najhorším celkom vrámci TOP5 európskych líg a v prenesenom význame môže aktuálne tento nechvalný titul nosiť?

Každopádne je to celok, ktorý si skôr spojíme s bojovaním o pohárovú Európu či dokonca s niekoľkými zvučnými menami. Vychoval Neuera, hral v ňom legendárny Raúl, v nedávnej minulosti v jeho drese žiaril Huntelaar, ktorý sa v zime do tímu vrátil. Dnes má hneď 21 členov jeho A-tímu na konte aspoň jeden reprezentačný štart na seniorskej úrovni.

Reč je o Schalke 04 Gelsenkirchen. To je od roku 1991 nepretržitým účastníkom Bundesligy, v roku 2011 vyhralo nemecký pohár i superpohár, v rokoch 2001-2019 hralo s výnimkou dvoch sezón každoročne v pohárovej Európe, ešte v ročníku 2018/19 obsadilo 2. miesto za suverénnym Bayernom.  

Aktuálne má avšak po 30. kole na konte chudobných 13 bodov za bilanciu 2-7-21 a katastrofálne skóre 18:76. Už je istým zostupujúcim a jeho priemerný zisk na zápas je len 0,433 bodu. Horšie na tom nie je aktuálne nikto (Sheffield United 0,515 bodu na zápas, Dijon 0.529 a Crotone 0,545).

Medzi najzvučnejšie mená aktuálneho kádra nepochybne patria Sead Kolašinac, Shkodran Mustafi,Nabil Bentaleb či Ralf Fahrmann, no Schalke to jednoducho nejde a ostáva otázkou, akú prácu odvedie vedenie slávneho nemeckého celku v lete, a teda, či bude o tomto čase o rok na postupuovej pozícii alebo niekde na nižších priečkach.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, National-football-teams.com | Foto: Twitter