Hráč, ktorý prežil pád lietadla Chapecoense, simuloval. Má to však háčik! (VIDEO)

Už je to viac ako rok, čo svetom otriasla tragédia letu LaMia 2933. Na palube lietadla sa 28. novembra 2016 medzi 77 cestujúcimi nachádzalo aj 22 hráčov brazílskeho tímu Chapecoense.

Tí cestovali v rámci Copa Sudamericana do kolumbijského Medelínu, aby si zmerali sily s mužstvom Atlético Nacional. Bohužiaľ, na miesto nikdy nedorazili. Medzi tromi preživšími futbalistami sa nachádzal aj brankár Jakson Follmann, ktorý však prišiel o pravú nohu.

Ten bol pred pár dňami pozvaný na charitatívny zápas v rodnej Brazílii, kde vybehol na trávnik štadióna svojho bývalého klubu z Chapecoense s protézou. Po chvíli hry však padol na zem a začal predstierať kŕče v nohe – v tej amputovanej! Samotný Follmann a neskôr i ostatní hráči vybuchli smiechom. 25-ročnému bývalému brankárovi tak ani v neľahkej životnej situácii zmysel pre humor nechýba.

Follmann, ktorý v zápase strelil gól, po benefičnom stretnutí povedal: “Ponúkajú sa mi dve možnosti: zostať dole alebo čeliť životu tvárou v tvár, so vztýčenou hlavou. Čelím životu so vztýčenou hlavou, vždy s úsmevom na tvári,” zneli slová silného bojovníka.

Príchod Jaksona Follmanna na ihrisko

“Zranenie” Jaksona Follmanna

Gól Jaksona Follmanna

Zdroj|Foto: Sportbible.com, Twitter | Video: Streamable.com