Hráči smútia: Športový svet stratil jednu zo svojich hviezd!

Tentokrát vám neprinášame príjemné informácie. Športový svet upadol do veľkého smútku. V stredu skoro ráno obleteli svet správy o tragickej autonehode, pri ktorej zomrel bývalý hráč NBA Rasual Butler. Nehoda sa stala v štvrti Los Angeles Studio City.

V aute sa nachádzala aj Butlerova 31-ročná manželka Leah LaBelle Vladowski, ktorá tiež zomrela. R’n’B speváčka bola v roku 2004 finalistkou 3. série speváckej show American Idol. Pár bol vyhlásený za mŕtvy o 2:35 po tom, čo ich Range Rover narazil najprv do parkovacieho stroja, následne do steny a prevrátil sa na parkovisku.

Butler bol draftovaný Miami Heat v druhom kole 2002 z La Salle. Po troch sezónach v Miami hral Butler aj za New Orleans, LA Clippers, Chicago, Toronto, Indianu a Washington. Dosiahol v priemere 7,5 bodov a 2,4 doskokov za zápas a odohral 13 sezón. Naposledy hral v sezóne 2015-16 za San Antonio Spurs.

Butler car crash

Za Butlerom smútia nie len jeho bývalí spoluhráči, ale aj hráči NBA a vedenie samotnej NBA.

NBA vydala vyhlásenie, že je “zničená” Butlerovou smrťou. „Rasual sa tešil dlhej a úspešnej kariére a jeho kolegovia a tréneri ho veľmi rešpektovali.” Prezident spoločnosti Heat, Pat Riley, ho označil vo svojom vyhlásení za jedného z najväčších ľudí, aký kedy za Heat hral, skvelého hráča, spoluhráča a skvelého človeka. „Vždy je ťažké vyrovnať sa so stratou tých, s ktorými ste zdieľali svoj život,“ povedal Riley. „Viem, že hovorím za každého v Heat,” povedal tréner Erik Spoelstra, „keď Butler bol v tíme, bol jeden z našich najobľúbenejších chlapcov.“

Zdroj: Espn.com | Foto: Twitter, Pixabay.com