Hral KHL a v drese Slovenska: Držiteľ známeho hokejového mená končí

Väčšina profesionálnych hokejistov, ktorým sa podarilo presadiť v popredných hokejových kluboch, odchádza do hokejového dôchodku najskôr po tridsiatke. Tento príbeh známeho slovenského mena, však takýto tradičný koniec nemal.

Svoju profesionálnu hokejovú kariéru ukončil dnes Michal Hlinka vo veku 28 rokov. Dôvodom sú zdravotné problémy, ktoré mu viac nedovolili pôsobiť na profesionálnej úrovni. Jeho posledným klubom tak ostane tím Vlci Žilina, za ktorý však neodohral žiadny súťažný zápas. Na oficiálnej stránke klubu Vlcizilina.hockeyslovakia.sk však informoval o konci kariéry a poďakoval za možnosť reštartovať svoju kariéru.

Tá totiž bola napriek pomerne skorému odchodu do hokejového dôchodku celkom bohatá. Veď Michal Hlinka, ktorý je nositeľom slávneho hokejového mena, si vyskúšal v 55 zápasoch v drese Slovana Bratislava KHL a takmer 200 zápasov odohral aj v rámci slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. Na svojom konte ma dokonca aj viacero štartov národnom drese. Ostáva mu tak len zaželať veľa šťastia v ďalšom živote.

Zdroj: Vlcizilina.hockeyslovakia.skFoto: Facebook/Vlci Žilina