Hrošovský prišiel o titul v 95. minúte: Hrdinom sa stala domáca legenda! (VIDEO)

Šialenejší záver sezóny si fanúšikovia v Belgicku ani nemohli predstaviť. Po 34 kolách v Jupiler Pro League nasleduje nadstavba prvých štyroch tímov a body zo základnej časti sa skracujú o polovicu. Aj preto sa často rozhoduje až v poslednom kole.

Tentokrát dokonca rozhodovali posledné sekundy. Z prvého titulu od roku 1957 sa napokon radujú Antverpy, ktoré potrebovali k titulu dve skutočnosti. Nesmeli prehrať v Genku, za ktorý odohral všetkých 40 ligových duelov náš Patrik Hrošovský a zároveň nemohol Royal Union doma zdolať Club Bruggy.

Ešte v 88. minúte súpežne hraných zápasov boli Antverpy na 3. mieste, keďže prehráva 2:1 a Royal Union viedol 1:0. Royal Union však v závere zlyhal a trikrát inkasoval.

A Antverpy sa dočkali vytúženého gólu v 95. minúte. Na konečných 2:2 znamenajúcich titul skóroval ranou do šibenice ikonický stopér Toby Alderweireld, známy aj z Tottenhamu, Atlética Madrid či belgickej reprezentácie. Neskutočné! Preňho to bol šiesty gól v aktuálnom ročníku, vôbec prvom v belgickej lige, a celkovo 39. v takmer 700 kariérnych zápasoch.

ALDERWEIRELD GÓL

Zdroj: Flashscore | Foto | Video: YouTube, Instagram