HVIEZDA Barcelony si podmaňuje svet: Má 17, no láme veľké REKORDY!

Nástupca Lionela Messiho na Camp Nou bol pravdepodobne identifikovaný. Neskutočná rýchlosť, skvelý dribling a top kreativita v tak mladom veku predznamenávajú 17-ročnej vychádzajúcej hviezde Barcelony veľkú budúcnosť.

Ansu Fati je meno, ktoré v posledných mesiacoch dobýja média po celom svete. Vo veku 16 rokov a 304 dní sa stal najmladším hráčom, ktorý skóroval za Barcelonu v La Lige. To bolo prvýkrát, čo na seba upútal veľkú pozornosť. Potom však pokoril ďalší rekord. Stal sa najmladším hráčom, ktorý skóroval a asistoval v jednom ligovom dueli. Nebolo to z jeho strany všetko.

ansu fati

Stal sa najmladším hráčom, ktorý strelil 2 góly na medzinárodnom turnaji a najmladším hráčom Barcelony, ktorý nastúpil v zápase Ligy Majstrov. Stále nemáte dosť? Vo veku 17 rokov a 40 dní sa stal najmladším hráčom, ktorý skóroval v zápase Ligy Majstrov, bolo to proti Interu. Rovnako je najmladším hráčom, ktorý bol v základnej zostave a strelil gól na barcelonskom Camp Nou.

V nedeľu pokoril Fati ďalší rekord. Tentokrát na medzinárodnej scéne, pretože sa stal najmladším hráčom v histórií, ktorý strelil gól za Španielsko. Vo veku 17 rokov a 311 dní strelil v 32. minúte gól do siete Ukrajiny, čím si teda pripísal spomínaný rekord. Odkedy debutoval v drese Blaugranas, Fati láme jeden rekord za druhým. Kto zastaví tohto chlapca?

ansu fati

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter