Hviezda Bayernu Mníchov chce opustiť klub kvôli vyhadzovu Carla Ancelottiho!

Carlo Ancelotti nie je trénerom Bayernu Mníchov už vyše týždňa a nedávno sme spoznali aj nového lodivoda bavorského klubu. Stal sa ním legendárny Jupp Heynckes, ktorý sa vrátil z futbalového dôchodku, aby do konca sezóny pomohol mužstvu opäť na vrchol.

Dôvodom vyhadzovu Carla Ancelottiho mali byť nevýrazné výsledky z úvodu sezóny, avšak postupne sa začali vynárať informácie, že za koncom talianskeho trénera môžu stáť aj niektorí hráči. S Ancelottim totiž podľa nemeckého športového portálu Sport1 nemali dobre vychádzať Franck Ribéry, Arjen Robben, Thomas Müller, Matts Hummels a Jérôme Boateng, ktorí sa často sťažovali na jeho zastarané tréningové metódy či príliš skoré striedanie v zápase.

V Bayerne však boli hráči, ktorí mali s Ancelottim ideálny vzťah. Jedným z nich bol Kolumbijčan James Rodríguez, ktorého kouč viedol aj v Reale Madrid a osobne si ho do Mníchova vyžiadal. Španielsky denník Diario Gol prišiel s tvrdením, že práve vyhadzov Carla Ancelottiho Jamesa rozhorčil natoľko, že chce Bayern opustiť.

James Rodríguez sa v posledných rokoch nedokázal pod koučom Zinedinom Zidanom presadiť, a preto bolo hosťovanie v Bayerne pre neho vykúpením. Navyše, sťahoval sa za trénerom, ktorý mu dával dostatok príležitostí ešte v Reale a inak tomu nebolo ani u “Bavorov”. Ancelotti už ale v mníchovskom klube skončil a James tak vraj uvažuje, že v súčasnom pôsobisku skončí podstatne skôr, než sa očakávalo.

O celej situácii sa mal hráč rozprávať aj s reprezentačným trénerom Kolumbie Josém Pékermanom, ktorý detaily rozhovoru priblížil pre televíznu sieť BeIN Sports: “Ancelottiho odchod ma neprekvapil. Mohli sme vidieť, že Bayern mal na začiatku tejto sezóny nejaké problémy. Rozprávali sme sa o tom aj s Jamesom. Požiadal som ho, aby bol pokojný, pretože išiel do skvelého klubu bez ohľadu nato, či tam s ním bol tréner, s ktorým pracoval v Reale a ktorý ho odtiaľ priviedol.”

 

“Išiel tam kvôli svojej kondícii, kvôli svojim schopnostiam, pretože Bayern, nehľadiac na trénera, v ňom videl hráča, ktorý môže dať tímu veľa,” prezradil Pékerman slová, ktorými sa rozrušeného Jamesa snažil upokojiť. Či sa mu to napokon podarilo a James bude aj naďalej pokračovať v Bayerne Mníchov, uvidíme počas nadchádzajúcich prestupových okien. James Rodríguez má v Nemecku hosťovať do 30. júna 2019, pričom si môže uplatniť opciu a 26-ročného futbalistu odkúpiť natrvalo.

 

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter