Hviezda NBA si krásnym gestom uctila smrť svojho najlepšieho priateľa!

Jaylene Brown vo štvrtok v noci pomohol svojmu tímu Bostonu Celtics k jeho štrnástej, po sebe idúcej  výhre. Stalo sa to len niekoľko hodín po tom, čo mu v Atlante zomrel jeho najlepší priateľ.

Brown zaznamenal 22-bodov a dvakrát pomohol Bostonu z dvojciferného deficitu počas triumfu 92:88 nad zlatými štátnymi bojovníkmi na TD Garden. Brown povedal, že si nebol istý, či bude vo štvrtok hrať a dokonca povedal trénerovi Celtics Bradovi Stevensovi, že si nemyslí, že by mohol hrať tak skoro po smrti kamaráta z detstva, Trevina Steedea.

„Včera večer odišiel môj najlepší kamarát, bolo to ťažké akceptovať,” povedal Brown. „Všetci sme boli šokovaní, ale dnes som vedel, že by chcel, aby som hral. Bolo ťažké sa dostať k iným myšlienkam, ale po rozhovore s jeho mamou a jeho rodinou ma inšpirovali, aby som vyšiel na palubovku a hral na jeho pamiatku.“ Na svojom Twitteri uverejnil status na jeho pamiatku.

Video Browna a Steedeho sa stalo pred niekoľkými týždňami senzáciou, pretože Brown ovládal svojho priateľa v hre jeden na jedného.

Brown uviedol, že ocenil podporu svojich spoluhráčov a trénera Stevensa, ktorý Brownovi povedal, že nemusí hrať, ak sa na to nebude cítiť. Stevens povedal, že jeho rozhovory s Brownom boli podobné tým, ktoré mal s Isaiahom Thomasom minulú sezónu po tom, čo Thomasova sestra zomrela v predvečer play-off.

Zdroj: Espn.com | Foto|Video: Twitter