Hviezda NFL vyzvala Messiho na bizarný “súboj”: Aká bude reakcia Lea?

Presun Lionela Messiho do MLS podľa očakávaní budí veľkú pozornosť. Klubu Inter Miami sa znásobil počet sledovateĺov na sociálnych sieťach, a to je samozrejme len jedna z očakávaných reakcií.

Menej očakávanú reakciu ale vyslal do sveta 29-ročný Tyreek Hill. Tento chlapík je jednou z hviezd klubu Miami Dolphins hrajúceho NFL, teda slávnu americkú ligu v americkom futbale, ktorá je v USA azda tou úplne najsledovanejšou.

„Teraz máme v Miami dve desiatky, mňa však zaujíma, ktorá je rýchlejšia,“ povedal okrem mnohých iných vecí vo svojom videu Hill nosiaci na drese práve číslo 10. Celá táto výzva na súboj v šprinte na 100 metrov je ale trošku bizarná a mohla by sa brať skutočne len ako privítanie či akási exhibícia, ktorá by opäť zarobila veľké peniaze.

Víťaz by bol totižto absolútne jasný. Messi je nielen o viac ako šesť rokov starší, no zároveň rychlosť nie je ani jeho úplne najsilnejšia disciplína. To Tyreek Hill je v tomto trošku z iného súdka. Je totižto nielen dlhoročnou hviezdou NHL, ale aj juniorskym vicemajstrom sveta v behu na 200 metrov z roku 2012, zároveň aj členom zlatej štafety USA z rovnakého šampionátu. Jeho kariérnym maximom na stovke bolo dokonca 9,98 sekundy, hoci vtedy s nepovoleným vetrom (viac ako 2 m/s).

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Miami Dolphins (@miamidolphins)

Zdroj: Instagram | Foto: Instagram 1,2https://www.instagram.com/p/Cra8IRetvaD/