Hviezda Slavie do veľkoklubu: „Treba ju predať, kým je čas?“

0
1

Futbalisti Slavie v ostatných rokoch prežívajú výnimočné obdobie, čoho dôkazom sú dve štvrťfinálové účasti v Európskej lige či dôstojné vystúpenia proti Barcelone, Interu Miláno a Dortmundu v Lige Majstrov 2019/20. Nečudo, že je záujem o jej hráčov.

V predošlých sezónach dostal klub veľmi dobré peniaze za Alexa Krála, Tomáša Součka i Vladimíra Coufala, a tak je tu otázka, koho klub predá v lete 2021. Stále viac sa hovorí o tom, že v klube má svoje dni “zrátané” objav sezóny Abdallah Sima. Stále len 19-ročný senegalský útočník bol pred dvomi rokmi ešte vo 4. francúzskej lige a sezónu začínal v Béčku Slavie, no aktuálne má byť jej najhodnotnejším hráčom.

Meno si urobil v skupinovej fáze EL, keď strelil gól tri zápase v rade, strelecky sa mu darilo aj v lige a aktuálne má mať podľa Transfermarkt hodnotu 11 miliónov eur. České médiá avšak ešte v zime avizovali, že záujemca bude musieť zaplatiť oveľa viac. Aktuálne sa hovorí najmä o záujme Manchestru United, no aj o West Hame či Evertone.

z Tomáša Soucka sa stala vo West Hame hviezda

Simovi avšak medzičasom akoby vyschol strelecký prach, veď od polovice februára sa nepresadil v českej lige a v Európskej lige dal na jar len gól za 450 minút. Mala by teda Slavia predávať, kým má Sima hodnotu alebo naopak veríte, že v budúcnosti môže opäť žiariť a pražský celok by mohol za jeho služby získať ešte oveľa vyššiu čiastku?

Zdroj: Transfermarketweb.com | Foto: Twitter