Hviezdna OBRANA: Takto môže vyzerať defenzíva Slovákov na MS 2019!

Fanúšikovia slovenskej hokejovej reprezentácie sa už nevedia dočkať začiatku domáce šampionátu. Na ňom by mohla byť jednou z našich zbraní aj kvalitná obrana. Poďme sa preto pozrieť na našich najlepších obrancov, ktorí by ju mohli tvoriť. 

 

Andrej Sekera

Líder nie len obrany, ale aj celého mužstva. 32-ročný hokejista si prešiel za uplynulé roky 2 ťažkými zraneniami. Teraz ja však späť a chuť do hokeja mu istotne nechýba. Jeho skúsenosti sa nám budú hodiť ako soľ.

Christián Jaroš

Svoje kvality dokazoval počas celej aktuálnej sezóny, keď sa prepracoval do prvého tímu Ottawy Senators. 23-ročný zadák sa vyšvihol a na domácich hokejových Majstrovstvách sveta to môže len potvrdiť.

Erik Černák

Hrať dôležitú úlohu v najlepšom tíme NHL po základnej časti už niečo znamená. Aj keď Tampa Bay Lightning nezvládla vyraďovaciu časť a vypadla hneď v prvom kole, Erik si svoj štandard splnil aj počas play off.

Michal Čajkovský

Robustný obranca začal svoju sezónu v kempe Caroliny Hurricanes a vybojoval si kontrakt, vďaka ktorému odohral 23 zápasov v AHL. Táto skúsenosť mu pomohla, čo sa odzrkadlilo aj na kvalite jeho hry. Sezónu ukončil ako hráč Dynama Moskva.

Marek Ďaloga

Aktuálny ročník pôsobil ako hráč švédskeho celku Mora IK. 30-ročný slovenský obranca patrí v posledných rokoch medzi stálice našej reprezentácie. Na ľade vyniká predovšetkým svojou neuveriteľnou korčuliarskou vyspelosťou a rýchlosťou, vďaka ktorej dokáže výdatne podporovať aj útočnú fázu hry.

Martin Fehérváry

Len 19-ročný hokejista má za sebou vydarenú sezónu v švédskej lige. Jeden z našich najväčších talentov by sa chcel v budúcom ročníku pobiť o NHL a na MS by navzdory nízkemu veku mohol patriť k najlepším hráčom. Nominácia by ho nemala minúť.

Zdeno Chára

Jeho tím naďalej bojuje v play off NHL. Aj preto sme našu hrajúcu legendu zaradili na koniec rebríčka. Ak by sa však Bostonu nepodarilo postúpiť, 42-ročný obranca by mohol našu defenzívu vyšperkovať ešte viac. Zdeno je líder a aj vo svojom vysokom hokejovom veku podáva fantastické výkony.

Craig Ramsay samozrejme ráta aj s inými menami. Aktuálne sa na súpiske nachádzajú obrancovia ako Martin Štajnoch, Mislav Rosandič, Mário Grman, Michal Sersen, Patrik Koch a pribudnúť by mal aj Peter Čerešňák. Obrana by teda papierovo nemala byť našou slabinou.

Rozpis prípravných zápasov Slovenska pred MS 2019 

Zdroj: Eliteprospects.com | Foto: Twitter, Facebook