Hviezdny Čech prekvapuje verejnosť: Nečakaný koniec kariéry?

Česka hokejová reprezentácia nezískala medailu zo svetového šampionátu rovnako dlho ako tá slovenská, a teda, od roku 2012. Česi vtedy obsadili bronzovú priečku a dobre si určite na ňu spomína aj jedna z najväčších hviezd českého hokeja ostatných rokov David Krajčí.

36-ročný hráč bol celé roky asistentom kapitána v Bostone Bruins, kde plnil funkciu kapitána náš Zdeno Chára. V lete 2021 sa ale pomerne nečakane vrátil zo zámoria do rodnej krajiny a obliekol dres celku HC Olomouc, kde hokejovo vyrastal. V 51 dueloch si pripísal bilanciu 20+26 a stal sa 12. najproduktívnejším hráčom súťaže.

„Na 99% je to môj posledný šampionát a kto vie, čo bude potom. Možno ukončím kariéru. Keď poviem koniec, bude koniec. Na rozdiel od mnohých mi je celkom jedno, čo si budú o tom myslieť ostatní,“ povedal Krejčí, ktorý sa aktuálne individuálne pripravuje na MS v hokeji.

Jeho prípadný koniec by mnohých prekvapil, predsa len, na českú ligu je vysoko nadpriemerný hráč a ešte v sezóne 2020/21 získal v NHL v 51 zápasoch 44 bodov. Celkovo si v NHL pripísal 730 bodov v 962 zápasoch základnej časti. Vzhľadom k tomu, že 36. narodeniny oslavuje práve dnes (28. apríla), by nebol jeho koniec očakávaný, no nikdy neviete.

Zdroj: Hokej.cz | Foto: Twitter/Boston Bruins