Hviezdny Neymar sa topí v problémoch: Hrozia mu 2 roky väzenia!

Po Messim a Mascheranovi je Neymar ďalším hráčom Barcelony, ktorý má problémy so zákonom. Španielska prokuratúra pre neho a jeho otca žiada 2 roky za mrežami.

Otec, zároveň aj agent Neymara, ale i samotný hráč čelia nemalému problému. Španielska prokuratúra pre nich totiž žiada 2 roky väzenia a pokutu 10 miliónov euro. Previniť sa mali ešte v roku 2013, keď sa pokúsili utajiť skutočnú prestupovú sumu z FC Santos do Barcelony, aby znížili províziu pre brazílsku investičnú spoločnosť DIS. Obvineniu nečelia iba Neymar a jeho otec, ale aj bývalý prezident katalánskeho klubu Sandro Rossel.

V prípade dokázania viny je takmer isté, že Neymar by sa vyhol pobytu za mrežami. V Španielsku je totiž sadzba nižšia ako dva roky pri prvom porušení zákona podmienečná. Viď podobný prípad z Barcelony, keď Lionel Messi rovnakým spôsobom vyhol väzeniu za daňové podvody. Vyzerá to tak, že Neymar si ťažkú hlavu z problémov so zákonom nerobí, keďže vo včerajšom zápase Ligy majstrov proti Celticu perfektne prihral na gól Leovi Messimu.

Neymarova asistencia na Messiho gól

https://www.youtube.com/watch?v=zr28_I9Ghhc

Zdroj: Rt.com, YouTube.com | Foto: Facebook