Iba jeden hráč v histórii Premier League má lepšie štatistiky ako bombardér Harry Kane!

Športová stránka Optasports.com zaoberajúca sa štatistikami zo sveta športu vytvorila historický rebríček strelcov anglickej najvyššej súťaže, pričom hlavným porovnávacím kritériom bol počet minút potrebných na strelenie jedného gólu.

Jedným z najvyššie umiestnených hráčov bol Harry Kane, ktorý patrí k najlepším útočníkom posledných rokov, a to iba čerstvo oslávil 24 rokov. V tomto veku už dokázal dvakrát vyhrať súťaž o najlepšieho strelca Premier League, keď pred dvomi rokmi nastrieľal 25 gólov a v uplynulom ročníku dal ešte o 4 góly viac.

Jeho obrovskou prednosťou je práve jeho gólový priemer, respektíve priemerný počet minút potrebných na strelenie jedného gólu. Harry Kane potrebuje na jeden gól 116.9 minúty, čo je o necelých 5 minút menej, ako na gól potreboval legendárny superstrelec z Arsenalu Thierry Henry.

Ani jednému z nich však výborné výkony nestačili na prvé miesto. Najmenej času na strelenie jedného gólu totiž v histórii Premier League potrebuje kanonier Manchestru City Sergio Agüero. Argentínsky útočník potrebuje na jeden gól priemerne 109,8 minúty. 29-ročný Agüero potvrdzuje svoje strelecké kvality rok čo rok, a preto jeho umiestnenie nemôže byť prekvapením.

V rebríčku nájdeme aj známe futbalové mená ako Ruud van Nistelrooy či Robin van Persie. Prekvapením medzi top strelcami však môže byť čerstvá akvizícia West Hamu United a bývalý hráč Manchestru United Javier Chicharito Hernández.

Najlepší strelci Premier League (počet minút/gól):

Zdroj: Optasports.com, Twitter | Foto: Twitter