Ibrahimović ako z iného sveta: Je to v jeho veku vôbec reálne?

O Zlatanovi sa mnohokrát povedalo, že zreje ako víno. Po tridsiatke, keď väčšina útočníkov ide herne nadol, on ešte len začal dokazovať svoju výnimočnosť. Po tom, ako sa behom pôsobenia v Manchestri United vážne zranil a následne po dlhšej odmlke opustil Európy, mnohí mu prognózovali koniec kariéry. U ostatných by to tak zrejme bolo, no Ibra je akoby z inej planéty.

V januári 2020 sa už ako 38-ročný vrátil späť do Európy, a to konkrétne do AC Milána, ktorému patrili priečky v strede tabuľky Serie A. Ibra si síce veľký pojem, no že by mal nejako spasiť milánsky veľkoklub, to sa zdalo byť nepravdepodobné. Navyše, behom koronapauzy mal zdravotné problémy.

Čo však dokázal po nej? V extrémne nabitom kalendári, ktorý starším hráčom nemá príliš vyhovovať, stihol behom 32 dní naskočiť do 10 duelov, v ktorých zaznamenal sedem gólov (a AC v nich malo bilanciu 7-3-0). Navyše, podľa Whoscored.com dosiahol po reštarte súťaže priemerné hodnotenie 7,75. A teraz sa držte, nikto ho nemal vyššie ako 38-ročný Švéd! Kde sú jeho limity? Len dodajme, že na 2. mieste bol so 7,65 35-ročný Ronaldo a TOP3 uzatvoril so 7,63 Dybala.

AC Miláno tak aj s jeho výrazným prispením ukončilo sezónu na 6. mieste a zahrá si aspoň predkolo Európskej ligy.

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter