Ideálna XI Arsenalu v 21. storočí: Stotožňujete sa s ňou?

0
1

Arsenal je v súčasnosti po rokoch v úzadí na koni. Z finančného hľadiska sa stále radí medzi gigantov, avšak výkony ani výsledky z nedávnych rokoch tomu nenasvedčovali. Začiatkom tisícročia to bola iná pesnička, veď práve tento severolondýnsky klub je jediným v ére Premier League, ktorý dokázal ukončiť sezónu bez prehry.

V prvých šestnástich sezónach tisícročia sa pod vedením Wengera vždy tento klub umiestil v TOP 4 (2 tituly, 4 druhé miesta, 4 tretie miesta a 6 štvrtých miest). Odvtedy sa jeho fanúšikovia museli uspokojiť s horšími umiestneniami.

Celé tie roky na výslní ale znamenali, že v klube pôsobilo veľké množstvo skvelých hráčov. Vytvoriť z nich len jednu jedenástku je tak dosť náročné (a takmer nemožné). My sme sa ale o to pokúsili.

Za všetko hovorí, že mimo nej ostali hráči ako Ljungberg, Fábregas, Rosický, Kolo Touré, Bergkamp, Campbell, Walcott, Szczesny, Vermaelen, Bellerin a mnohí ďalší. Súčasných hráčov, akDokonca aj lord Bendtner. Súčasných hráčov, medzi ktorými vyčnieva napríklad Saka, sme taktiež do zostavy nezaradili. Tak čo, súhlasíte s našou XI alebo by ste ju zostavili inak?

Ideálna XIArsenal 21. storočie

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11