Ideálne leto: Takto by po ňom mohla vyzerať barcelonská XI!

Uplynulé leto dopadlo pre FC Barcelonu fiaskom. Prakticky celé tri mesiace sa riešila len situácia okolo Lionela Messiho, ktorý mal byť na 99% na odchode. Napokon argentínska legenda ostala, no na nejaké veľké posily neprišlo. Aj preto v úvode sezóne pôsobili Katalánci rozhárane, výsledkovo i herne sa trápili, nepomohla ani finančná neistota, keďže klub mal byť až na pokraji bankrotu.

Situácia sa dala časom ako-tak do poriadku, navyše, hovorí sa aj o tom, že FC Barcelona získa nejaké posily, ktoré by mohli zaistiť v budúcej sezóne klubu trofeje, a napríklad aj návrat na európsky Olymp. Mená ako Neymar, Mbappé či Haaland nie sú v hre, keďže tí sú finančne nedostižní, minimálne pre súčasnú Barcelonu určite.

Veľmi blízko má byť klub k získaniu Sergia Aguera, ktorý odíde po sezóne zo Citizens zdarma. Jeho príchod je pre mnohých indíciou, že v kabíne zotrvá i Messi. Navyše, nové špekulácie hovoria o možnom príchode dvoch talianskych reprezentantov, a síce stredopoliara Jorginha z Chelsea a stopéra Romagnoliho z AC Milána. S nimi by mohla vyzerať zostava 26-násobného španielskeho šampióna.

XI Barcelony 2021/22?

Finančne by mohol pomôcť napríklad odchod Coutinha, ako aj Pjanicá či Umtitiho. O základnú zostavu sa môže uchádzať aj Dembélé, Griezmann. Lenglet, z mladíkov by mohli naĎalej napredovať Mingueza, Araujo, Moriba či Puig.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarketweb.com, 90min.com | Foto: Twitter, Chosen11