Impozantné: Mladik Alli zatienil najväčšie legendy anglického futbalu!

Hoci je už päť sezón hráčom základnej zostavy Tottenhamu a mnohí tvrdia, že najlepšie futbalové obdobie má už za sebou, stále má len 23 rokov! Reč je o ofenzívnom záložníkovi Tottenhamu Dele Allim.

Jeho zásluhou sa cez víkend posunul Tottenham v tabuľke aspoň o jeden bod, keď remizoval na pôde Burnley 1:1. Premenená penalta zo začiatku druhého dejstva znamenala preňho osobne veľký míľnik, a síce dovŕšenie jubilejného počtu 50 presných zásahov v Premier League. Najmä vďaka tomu, že po príchode z MK Dons začal stabilne hrávať medzi elitou ako 19-ročný, s poriadnym predstihom tromfol zvučné mená anglického futbalu.

V sobotu 7. marca strelil 50. gól vo veku 23 rokov a 331 dní. O podobnom čísle Lampard, Gerrard a ďalší mohli len snívať. Doteraz najmladší stredopoliar v Premier League, ktorý dosiahol na métu 50 gólov, bol Frank Lampard. Ten však strelil jubilejný gól vo veku 26 rokov a 181 dní, teda viac ako dva a pol roka po Allim.

David Beckham to dosiahol vo veku 26 rokov a 186, Paul Scholes mal 27 rokov a 47 dní a Steven Gerrard už 27 rokov 192 dní.

Toto je zostrih všetkých 50 gólov Alliho v PL:

Zdroj | Foto: Twitter | Video: Streamable, YouTube/TottenhamHotspur