Inter Miami v MLS: “Beckhamovci” bez hviezd a so zlým štartom!

Dlho očakávaný vstup nového tímu americkej MLS Interu Miami nepriniesol dobrý výsledok. Klub, na ktorý sú takmer všetci zvedaví len kvôli jeho vlastníkovi však dieru do sveta zatiaľ neurobil a pri pohľade na jeho zostavu sa nič také zrejme ani neočakáva.

V úvodnom kole ročníka 2020 celok z Miami nestačil na minuloročného víťaza základnej časti a semifinalistu play-off Los Angeles FC. Zápas skončil 1:0 a o jediný gól sa postaral skúsený mexický kanonier Carlos Vela. Jeho gól stál rozhodne za to.

V súvislosti s Interom Miami a ohľadom na to, aké zvučné je meno zakladateľa klubu sa očakávalo, že v zostave sa predstavia aj nejaké známe postavy. Toho sa však priaznivci aspoň pre túto chvíľu nedočkali. Kapitánom tímu je 35-ročný americký brankár Luis Robles, ktorý ostatných sedem sezón pôsobil v New York Red Bulls. V kabíne figuruje jediný Európan, a síce 23-ročnýškótsky krídelník Lewis Morgan. Ten je odchovancom Rangers, no väčšinu profesionálnej kariéry strávil v St. Mirren a v ostatnej dobe sa neúspešne pokúšal presadiť v Celticu.

Medzi hráčov základnej zostavy patria napríklad 20-násobný americký reprezentant Wil Trapp, talentovaný Matías Pellegrini z Argentíny, veleskúsený panamský útočník Román Torres či ďalší nie práve pravidelní reprezentanti Kanady, USA či Venezuely. Na veľké meno, akých americkou MLS prešli v ostatných rokoch desiatky, si však musíme počkať. Ďalšiu príležitosť na bodový zisk budú mať zverenci uruguajského manažéra Diega Alonsa 7.3. na pôde DC United.

Zdroj: Sportbible.com | Foto,Video: Twitter, Streamable.com