Jamajský mladík pokoril Bolta: „Je neuveriteľný,“ hlása aj legenda!

Usain Bolt sa stal v roku 2009 na majstrovstvách sveta v atletike opakovane svetovým rekordérom v behu na 100 metrov, keď zabehol dodnes neprekonaný a takmer neprekonateľný výkon 9,58 sekundy.

Kto ho dokáže niekedy prekonať? To je otázka, na ktorú sme zatiaľ nedokázali nájsť odpoveď a aj predpovedať odpoveď na ňu je veľmi odvážne. Každopádne, Už minulý rok v júni dokázal zabehnúť 19-ročný Letsile Tebogo juniorský svetový rekord (kategória U20) za 9,91 sekundy.

Vo štvrtok prišiel Usain Bolt aj o juniorsky jamajský rekord, keď 19-ročný Bouwahjgie Nkrumie zabehol stovku za 9,99 sekundy. Nkrumie už bol aj minulý rok členom striebornej juniorskej štafety na svetovom šampionáte a získal na ňom aj sólo striebro.

Nkrumie je jediným Jamajčanom, ktorý kedy zabehol 100 m pod 10 sekúnd. Skutočnosť, že sám Bolt to nedokázal, ukazuje, aký výnimočný je Nkrumieho talent. Určite má pred sebou svetlú budúcnosť, naozaj neexistuje žiadna hranica toho, aký veľký sa môže stať. Očividne ho zatiaľ nemožno porovnávať s Boltom, no jednoznačne má potenciál stať sa jedným z velikánov tohto športu, všetko, čo musí urobiť, je pokračovať v rovnakej trajektórii.

„Je neuveriteľný, ak vydrží v nasadenom tempe, môŽe dokázať veľmi veľké veci,“ nechal sa počuť aj samotný Bolt, a to už po jeho predošlých úspechoch, ktoré dosiahol na juniorskych či doasteneckých šampionátoch.

Zdroj | Foto: Twitter