James Rodríguez svojím vyhlásením pobúril fanúšikov Realu Madrid! Má pravdu?

Po tom, čo sa hviezdny kolumbijský hráč James Rodríguez nedokázal pod Zinedinom Zidanom presadiť do základnej zostavy Realu Madrid a na ihrisko sporadicky naskakoval ako náhradník, odišiel na hosťovanie s možnosťou opcie do Bayernu Mníchov.

Po jeho príchode ho novinári automaticky zasypali množstvom otázok a nevyhol sa ani tradičnému porovnávaniu obidvoch veľkoklubov. A práve v tejto spojitosti mal James vysloviť pre nemecký denník Bild vetu, ktorú môže neskôr ľutovať: “Bayern je rovnako veľký klub ako Real Madrid, ak nie ešte väčší,” zaznelo z úst kolumbijského reprezentanta.

Španielski fanúšikovia sú však nesmierne hrdí a v prípade návratu na Santiago Bernabeu po skončení hosťovania mu svoj nesúhlas môžu dať patrične pocítiť. Rodríguez v adresovaní komplimentov Bayernu pokračoval: “Vždy som mal pred Bayernom veľký rešpekt. Keď som premýšľal nad odchodom do Mníchova, pozeral som sa na káder a pomyslel si, že je tu toľko hviezd ako aj v Reale, kvalita je rovnaká.”

Podľa vlastných slov sa James na spoluprácu s Carlom Ancelottim veľmi tešil: “Posledné roky sme spolu vôbec nespolupracovali, avšak stále sme boli v kontakte. Máme skvelý vzťah a je zábava pracovať s Carlom. Som rád, že sme opäť spolu.”

James počas svojho pôsobenia v Reale Madrid odohral 111 zápasov, v ktorých dokázal skórovať 36-krát, k čomu si pripísal aj 41 gólových prihrávok. Aj napriek vynikajúcim ofenzívnym číslam zrejme doplatil na slabé defenzívne schopnosti a hru smerom dozadu, čo mu neraz vyčítal aj sám Zinedine Zidane.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter