Japonský veterán nekončí: Načal už svoju piatu profi-dekádu!

Pod pojmom veterán futbalových trávnikov si zvyčajne predstavíme hráčov vo veku okolo 35 rokov, zatiaľ čo v štyridsiatke takmer nikto (aspoň na profesionálnej úrovni) nehrá. Výnimkou bol napríklad peruánsky útočník Claudio Pizzaro, ktorý ukončil kariéru v Brémach pred približne mesiacom ako 41-ročný. Oproti japonskej legende je však aj on len mladík.

Reč je o útočníkovi Kazuyoshi Miurovi. Už 53-ročný rodák zo Shizuoky totižto nastúpil začiatkom augusta do pohárového duelu za svoj súčasný tím Yokohama FC kde pôsobí už od roku 2005. Za tú dobu odohral za Yokohamu hrajúcu tradične 2. japonskú ligu už 267 duelov a strelil 23 gólov.

Miura je aktuálne jediný futbalista na svete so štatútom profesionála, ktorý debutoval ešte v osemdesiatych rokoch. Svoj debut si odbil v roku 1986 v drese brazílskeho Santosu, no od roku 1990 je až s výnimkou sezónnych pôsobení v Genoi a Diname Záhreb v domácej lige, kde nastrieľal takmer dvesto gólov. Miura je taktiež autorom 55 reprezentačných gólov, pričom jeho osobným rekordnom je šesť gólov do siete Macaa v roku 1997.

 

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter