Je definitívine rozhodnuté? Prekvapenie na juhu Slovenska!

Druhá najvyššia slovenská seniorska súťaž má za sebou väčšinu zápasov 22. kola, pričom z hľadiska bojov o titul, a tým aj o postup do Fortuna ligy, bolo dôležité stretnutie v Komárne, kde pricestovali Vojaci z Baneksj Bystrice, ktorí si nemohli dovoliť akúkoľvek stratu.

Bystričania totižto už pred 22. kolom strácali na vedúcu Podbrezovú tri body, a navyše, mali s ňou horšie vzájomné zápasy. Pri fazóne lídra tabuľky potrebovali byť hráči z krajského mesta do konca sezóny prakticky stopercentní, a zároveň, i tak nemali všetko vo svojich rukách.

Avšak, na trávniku Komárna, ktoré síce bolo štvrté, no po štyroch dueloch bez výhry proti hrateľným súperov, prehrali 2:1. Mrzieť to Bystricu môže o to viac, že ešte v 76. minúte vyhrávala, no v závere inkasovala dvakrát. Zdá sa tak, že o prvenstve Podbrezovej začína byť rozhodnuté.

Čo sa týka ďalších sobotňajších zápasov, dôležitý krok k záchrane urobila pre zmenu Dubnica, ktorá udržala bezgólovú remízu proti Slovanu “B” posilnenému o viacerých hráčov z Áčka, zatiaľ čo napríklad Skalica sa výhrou v o záchranu bojujúcom Púchove udržala v boji o 2. miesto a barážovú miestenku.

Zdroj: Flashscore | Foto: Pixabay