JE EŠTE LEN MAREC: LEWA ALE UŽ VYZÝVA KLUB K PRESTUPU!

34-ročný poľský útočník Robert Lewandowski sa stal po prestupe z Bayernu do FC Barcelony ťahúňom ofenzívy a má obrovský podiel predovšetkým na konfortnom náskoku svojho tímu v La Lige.

Poľská hviezda si však myslí, že klub by mohol byť ešte konkurencschopnejším, a to napriek tomu, že ešte nedávno bol na pokraji bankrotu a aktuálne je namočený do kauzy ohľadom korupcie. Stačiť by k tomu mohl kľudne jeden správny prestup, k čomu vyzýva vedenie.

„Je tu dobrý tím,” povedal pre ESPN. „Možno jeden prestup, možno dve zmeny spravia tento tím nie dokonalým, ale konkurencieschopnejším. Niekedy sa bavíme o maličkostiach, ale ak ich zmeníte, bude to ešte veľkolepejšie.“

Poliak pri diskusii o nedostatkoch Barcelony v Európe dodal: „V tejto sezóne sme mali problémy v Lige majstrov a to je to, čo musíme napraviť, ale doteraz nie sme pripravení bojovať na najvyššej úrovni o (všetky) tri tituly, a to o Ligu majstrov, La Ligu a Copa del Rey. Bolo to nemožné, nad naše sily. Ale vo futbale je nemožné niečo zmeniť za týždeň alebo mesiac, chce to čas.“

„Vždy som chcel hrať v La Lige. Viete, že Barcelona má veľa problémov. Ale keď som videl cestu, ktorou sa chceli vydať, povedal som si, že chcem byť jej súčasťou. Vedel som, že to bude výzva, no povedal som si, že som pripravený ju prijať. Môžem mať 34 rokov, ale je to len číslo a viem, že môžem hrať niekoľko rokov na najvyššej úrovni, neviem presne koľko, ale vždy som rád hral. Dokedy ma to bude napĺňať, chcem hrávať,“ dodal futbalista, ktorý behom leta oslávi 35. narodeniny.

Robert Lewanwdowski strelil v aktuálnej sezóne zatiaľ 25 gólov a pridal 6 asistencií v 32 vystúpeniach. S 15 gólmi kraľuje tabuľke strelcov La Ligy, hoci od novembra pridal len dva presné zásahy.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Robert Lewandowski (@_rl9)

Zdroj: 90min | Foto: Instagram