“Je lepší ako Neymar a raz by mal získať Zlatú loptu.”

Žijeme v dobe dvoch legendárnych futbalistov, na ktorých sa bude ešte dlho spomínať. Áno, sú to Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Ale, ktorý hráč je v súčasnosti najbližšie ich úrovni a po odchode do dôchodku týchto dvoch najväčších hviezd má nárok na Zlatú loptu?

Iný fanúšik, iný názor. Možno by často zaznievali mená ako Salah, Lewandowski, Dybala, no bývalý útočník Chelsea má celkom zaujímavý názor, ktorý stojí za krátke zamyslenie sa. “Koho by ste mali radšej vo svojom tíme: Neymara, alebo Sterlinga?” dostal otázku od rozhlasovej stanice Talksport Tony Cascarino. “Sterlinga. Odhliadnuc od “humbuku” okolo Neymara mimo ihriska si myslím, že momentálne je Sterling lepší ako on. Má lepšie čísla a hrá v lepšom klube,” argumentoval 57-ročný Brit.

“Videl som Neymara robiť v zápase veci, ktoré iní futbalisti nedokážu. Ale ak chcete hráča, ktorý bude perfektným prínosom pre váš tím a vie streliť rovnaký počet gólov ako Neymar, Sterling je vaším hráčom. Myslím si, že momentálne patrí medzi 5 najlepších hráčov súčasnosti,” vyjadril svoj názor Cascarino. A čísla s ním súhlasia. Sterling mal v minulej sezóne na svojom konte viac gólov a asistencií ako Brazílčan. Druhým dychom však treba dodať, že Raheem odohral dvakrát viac zápasov ako Neymar, ktorého dlhodobo trápilo zranenie.

“Čo ma najviac na Sterlingovi vzrušuje je jeho rozvoj, zdokonaľovanie. Bolo naozaj pokrokové. Ak by ste ho zajtra položili na prestupový trh, Man City by za neho nevzalo ani 150 miliónov libier. Ak sa bude naďalej zlepšovať, stane sa najlepším hráčom na svete a možno raz získa Zlatú loptu,” dodal bývalý hráč Marseille či Celticu Glasgow. Veruže Sterling urobil za posledné roky obrovský progres vo svojej kariére a stal sa jedným z lídrov tímu Pepa Guardiolu. Jeho neuveriteľná akcelerácia, dôraz a perfektná technika ho skutočne môžu raz vystreliť na pomyselný trón najlepšieho hráča sveta. Momentálne však musí na sebe naďalej makať a získavať s Manchestrom City trofeje.

raheem sterling je lepsi ako neymar

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter