Je Lionel Messi nezastaviteľný? Dôkaz, ktorý to jasne vyvracia!

Čoskoro 33-ročná ikona FC Barcelony, ktorá drží nespočetne veľa klubových, ligových, európskych či svetových rekordov, čo sa jeho gólovej produkcie týka. Aj týmito slovami by sa dal titulovať Lionel Messi. Často dostáva veľkolepé prívlastky a nie je sa čomu diviť. Je ale naozaj nezastaviteľný?

To rozhodne nie, skôr by sa dalo povedať, že je veľké ťažké ho brániť. Veď za Barcelonu strelil úchvatných 627 gólov, z toho 438 vrámci najvyššej španielskej ligy. Skrátka fenomenálne. Rovnako tak vytvára pre spoluhráčov dobré príležitosti, poskytuje im nezištné (neraz) gólové prihrávky.

My sme sa však pozreli na jednu štatistiku, ktorou sa zaoberá skutočne len málokto. Nazreli sme na to, koľkokrát pri svojom štarte vrámci španielskej ligy vyšiel strelecky naprázdno. Inak povedané, koľkokrát si súperove obrany mohli po zápase povedať, že ubránili možno najlepšieho futbalistu všetkých čias. A to číslo je možno oveľa vyššie, ako by ste predpokladali. Pri 474 štartoch vyšiel gólovo naprázdno presne 200 krát, čo je viac než v dvoch pätinách prípadov. Naproti tomu stojí 123 duelov, v ktorých dal aspoň dva góly.

Do predošlého grafu sú započítané všetky sezóny profesionálnej kariéry. Je pochopiteľné, že v začiatkoch, keď veľmi často nastupoval len ako striedajúci hráč, nebol ešte na tej TOP úrovni. Na tú sa, všeobecne povedané, dostal v roku 2009. Preto sme pripravili aj druhý graf, do ktorého je započítaných 365 štartov od sezóny 2009/10. A tu je vidno, že vo viac ako tretine prípadov vyšiel strelecky naprázdno. Oproti tomu však netreba zabudnúť na takmer 10% prípadov, keď odišiel zo zápasu ako minimálne 3-gólový hrdina.

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter, Športovýmagazín.sk