JE MEŠÁR PRECEŇOVANÝ? PREKVAPUJÚCE POROVNANIE UKAZUJE … !

19-ročný Filip Mešár sa stal v drafte do NHL 2022 jednou z dvoch volieb Montrealu v prvom kole. Klub si ho vybral z 26. miesta, no okrem jedného zápasu v AHL odohral všetky ostatné v juniorskej OHL.

V Ontario hockey league, ako znie celý názov OHL, má aktuálne na konte 46 bodov v 48´6 zápasoch, pričom hneď v debutovom zápase získal štyri body. Mnohí slovenskí fanúšikovia považujú za nie práve šťastné, že Mešár musí hrať s juniormi, keďže na Slovensku hrával predtým už dve sezóny za Áčko Popradu. V 73 zápasoch nazbieral 30 bodov, čo nie je zlá vizitka.

My sme sa ale pozreli na to, ako sa Slovákom v OHL darilo v minulosti. Lepšie povedané, zaujímalo nás, kto stanovil rekord a ako je na tom v porovnaní so svojimi krajanmi aktuálne Filip.

Ako dlho bude Mešár v “juniorke”? Vedenie Canadiens to vidí TAKTO!

Absolútnym rekordérom OHL medzi Slovákmi je Branko Radivojevič, ktorý (však už ako 20-ročný) nazbieral v sezóne 2000-01 v 61 zápasoch až 104 bodov a skončil v produktivite tretí.

Druhým najlepším sezónnym počinom sa môže pochváliť Martin Chromiak, ktorý v sezóne 2021-22 ako 19-ročný získal 86 bodov v 60 zápasoch. Na 3. aj 4. mieste figuruje Adam Ružička, ktorý v sezónach 2016-17 a 2017-18 získal 72 a 78 bodov.

Mešár má aktuálne 46 bodov a do konca súťaže ostáva sedem zápasov. Ak by si udržal bod na zápas, sezónu by ukončil s 53 bodmi. Tie by mu stačili medzi krajanmi na historické 15. miesto. To rozhodne nie je zlé, no ako vidno, už viacerí boli na tom o dosť lepšie. Napríklad Servác Petrovský, ktorý bol vďaka tomu draftovaný minulé leto až zo 185. pozície, získal 54 bodov.

V prípade Mešára sú tu tak dve možnosti. Buď skauti Montrealu urobili chybu a precenili jeho kvality, keďže mali mienku, že po dvoch sezónach medzi mužmi bude lepší, alebo ich odhad bol správny, no nesprávne ho využívajú, keďže sa do juniorskeho hokeja proste nehodí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Filip Mešár (@f.mesar)

Zdroj: Quanthockey | Foto: I