Je rozhodnuté: Takto vyzerá poradie TOP útočníkov sveta!

Mať v tíme špičkového hrotového útočníka je veľmi dôležité, čo je dôvodom, prečo ich trhová hodnota je zvyčajne veľmi vysoká. Vo všeobecnosti je za najlepšieho futbalistu na tomto poste v súčasnosti považovaný poľský klenot Bayernu Robert Lewandowski. My sme boli zvedaví, akého názoru ste vy, fanúšikovia Športového magazínu.

Do našej ankety ste sa zapojili v hojnom počte a všeobecný predpoklad ste potvrdili. 31-ročný Lewandowski si vytvoril náskok už v prvých hodinách hlasovania a ďalšie dni na jeho neohrozenej pozícii nič nezmenili. Autor 472 gólov v profesionálnej úrovni získal 37% všetkých hlasov.

Jediný, kto mu ako-tak konkuroval, bol stále len 21-ročný francúzsky supertalent Kylian Mbappé. Kanonier obliekajúci dres PSG, ktorý má napriek svojmu veku už teraz na konte solídnych 134 “profesionálnych” gólov, získal 24% vašich hlasov. Ostatní kanonieri si rozdelili ostatných 39% hlasov, pričom na stupne víťazov sa veľmi tesne dostal 26-ročný anglický útočník Harry Kane z Tottenhamu. Získal 8% vašich hlasov, tesne za ním zaostalo juhoamerické trio Suárez, Aguero a Firmino.

Kylian Mbappé

Poradie najlepších hrotových útočníkov súčasnosti podľa vás, fanúšikov Športového magazínu:

1. Robert Lewandowski
2. Kylian Mbappé
3. Harry Kane
4. Sergio Aguero
= Luis Suárez
6. Roberto Firmino
7. Karim Benzema
8. Pierre-Emerick Aubameyang
8. Ciro Immobile
10. Romelu Lukaku
= Lautaro Martínez
= Timo Werner

Grafická podoba vášho hlasovania:

Dvojgólovým hrdinom zápasu sa stal Harry Kane.

Zdroj: Sportovymagazin.sk | Foto: Twitter